איגוד מתווכים

מה זה מבחן רשם המתווכים ואיך נרשמים?


מבחן רשם המתווכים
מבחן רשם המתווכים
אם פעם כל אדם שרצה להכריז על עצמו כמתווך, לפתוח משרד תיווך ולהודיע לעולם שיש לו נכסים להשכרה ומכירה, לתווך בין עסקאות ולפעול כרצונו, היום המצב אחר לגמרי. כל אדם העובד בתחום תיווך נדל"ן, חייב להחזיק ברישיון מתווך מוסמך מטעם משרד המשפטים.

הרשמה למבחן רשם המתווכים

כחלק מתפקידיו, אחראי רשם המתווכים על מבחן התיווך- תנאי הכרחי לקבלת הרישיון – וכן חידושו, שלילתו, הקפאתו של הרישיון, כמו גם ניהול מאגר שמי של מתווכים מורשים וחשיפת מאגר זה לציבור הרחב.
ניתן לגשת למבחן ללא הכנה רשמית מוקדמת, אך כדי לעבור אותו בהצלחה ובכדי להיות מקצוען בתחום, כדאי ומומלץ לגשת לקורס הכנה למבחן רשם המתווכים.
חשוב לבחור בקורס מקצועי ואיכותי המועבר על ידי חברה מוכרת וידועה בתחום, כזה שבזכותו תוכלו לעבור את מבחן רשם המתווכים כבר בפעם הראשונה ולהתחיל לעבוד מיד.

איגוד המתווכים מקיים קורסי הכנה למבחני רישוי למתווכים בהתאם למועדי הבחינות של משרד המשפטים. לפרטים לחצו כאן.

איך עובד תהליך ההרשמה לבחינה?
עקבו אחר פרסום הודעה בעיתונות מטעם הרשם על מועד בחינה, מועד תחילת ההרשמה ועל הדרך לביצוע ההרשמה ע"ג טופס בקשה לגשת לבחינה. 
לאחר ששלחתם בקשה בכתב לרשם המתווכים, תקבלו טופס בקשה ושובר תשלום עבור הבחינה. הטופס ייקלט במערכת רק לאחר שיתקבל טופס
הבקשה בצרוף צילום מתעודת הזהות ואישור על תשלום האגרה.
לפרטים לחצו כאן

מה הוא מבחן התיווך?

מבחן התיווך הינו מבחן חיצוני מטעם משרד המשפטים. במבחן התיווך ישנם 25 שאלות אמריקאיות. אורכו כשעתיים והוא מתקיים 4 פעמים בשנה בדרך כלל בחודשים: ינואר , אפריל, יולי ואוקטובר.
במהלך המבחן מומלץ לענות על כל השאלות האמריקאיות, גם אם אינכם יודעים תשובה מסוימת כדאי לנחש אותה. העוברים בהצלחה את בחינת התיווך זכאים לקבלת רישיון תיווך מטעם משרד המשפטים רשם המתווכים בהתאם לדרישות החוק.
הרשם יודיע על תוצאות הבחינה עד 45 יום מיום הבחינה. במידה ונכשלתם (ציון נמוך מ 60) אתם רשאים לערער תוך 30 יום מיום משלוח התוצאות. אם הצלחת בבחינה וקיבלת ציון "עובר" (כאמור, ציון 60 ומעלה) תקבל יחד עם הודעה על ההצלחה בבחינה, טופס בקשה לרישיון.
 
בהצלחה לכולם!
למידע נוסף השאירו פרטים ונציג ייצור עימך קשר בקרוב