איגוד מתווכים

לימודי תיווך – דברים שלא מלמדים אותך בכיתה


לימודי תיווך
לימודי תיווך
קורסים העוסקים בלימודי תיווך נוגעים בנושאים חשובים כגון: חוקים, תקנות, מוסריות המתווך ועוד. אבל, יש כמה דברים שניתן גם ללמוד אליהם לבד. מנינו כמה מהם בכתבה הבאה:

סיטואציה אחת שווה אלף שיעורים


לאחר קבלת רישיון התיווך ומרגע שהתחלת לעסוק במקצוע, בוודאי נתקלת ברגעים רבים שבהם אמרת לעצמך "למה לא לימדו אותי את זה לפני שנכנסתי למקצוע?"
אז נכון, יש לך את כל הכלים הבסיסיים כדי להתחיל, אבל במציאות מול הלקוחות, החוזים, ניהול הזמן - הכל נראה אחרת.

סיטואציה מהחיים #1 – תמרון בין מוכר לקונה


בעיה: יש לך קונה שמאד רוצה את הבית, אבל מסרב לשלם את הסכום שהמוכר מבקש. פעמים רבות, הקונה חושב שהמוכר צריך לתקן את כל הבית, אבל המוכרים חושבים שהם מציעים מחיר כה נמוך ולכן אינם מוכנים לעשות שום תיקון בבית. המתווך נכנס למערבולת רגשית, מלאת לחץ. ברגעים כאלו על המתווך לשמור על קור רוח, לא להיכנס לעין הסערה ולהציע פתרון שיתאים לכולם.
פתרון: אל תפחדו להציג אמיתות קשות, למרות אי הנעימות הכרוכה בכך. הסבירו לקונה שיוותר על הקנייה או שיציע הצעה גבוהה יותר. הבהירו לו שזה בסדר אם העסקה לא תתממש, ולא בכל מחיר.

סיטואציה מהחיים #2 – מנטור לא מתאים


בעיה: משרד התיווך בו התחלת לעבוד, הצמיד אותך למתווך אחר, וותיק יותר שילמד אותך את העבודה בפועל. די במהרה מתגלה כי אותו מתווך, לא באמת מצליח במכירות ובניהול עסקאות. וכך יוצא מצב, בו מתווך חדש נשאר לבד בחזית ללא יכולת וניסיון לנהל נכון עסקאות, משום שלא קיבל הכשרה ראויה בפועל.
פתרון: אין שום הנחייה שחובה לדבוק במנטור אחד. כדאי לנהל שיחה כנה עם מנהל המשרד לגבי מטרותיך וממי נראה לך שניתן ללמוד הכי הרבה. יש צורך לשמור על אסרטיביות ועל כבוד הדדי. הסבירו על רצונכם לקבל טיפים ממקצוען שבאמת מצליח למכור, ואולי אפילו להיצמד לכמה מנטורים במקביל כדי לשאוב כמה שיותר ידע.

סיטואציה מהחיים #3 – להקדיש זמן להצלחה


הבעיה: בניסיון להרים את הראש מעל המים ביומיום, אתה מתמקד יותר מידי עם התמודדות מול סוגיות שגרתיות בהווה במקום לתכנן את ההצלחה בעתיד. כתוצאה מכך יוצא, שלא הקדשת זמן לבניית תוכנית עסקית שיווקית שתתקיים לאורך דרכך המקצועית. נכון, תמיד יהיו הודעות, מייילים, שיחות טלפון ועוד שצריך יהיה לטפל בהם במיידית, אבל דווקא מתווך מתחיל צריך דווקא להתכונן מראש לרגעים החשובים בדרכו המקצועית ולהיות מוכן אליהם בזמן.
פתרון: השאירו זמן פנוי ביומן בכל שבוע או חודש שבו תוכלו להתמקד רק בעסק שלכם והסבירו ללקוחות שאתם לא תוכלו להתפנות אליהם באותו זמן. בזמן הזה תעבדו אך ורק על המטרות שלכם, בדקו את קצב ההתקדמות והחליטו במה להתמקד בעתיד הקרוב.

רוצה לעבור את מבחן התיווך? נכין אותך לכל שאלה שלא תהיה בשיטה קלה ומעשית

למידע נוסף השאירו פרטים ונציג ייצור עימך קשר בקרוב