איגוד מתווכים

כמה מרוויח סוכן נדל"ן?


כמה מרוויח סוכן נדל"ן?
כמה מרוויח סוכן נדל"ן?
שאלה שרבים שואלים את עצמם לפני שהם נכנסים למקצוע התיווך היא השאלה הבלתי נמנעת והכה חשובה – כמה מרוויח סוכן נדל"ן? והאם בפועל זו באמת עבודה שאפשר להתפרנס ממנה? התשובה היא שהשכר של סוכני נדל"ן נובע מתוך אחוזי המכירות שהם עושים. בטרם החתימה עם הלקוח, קובע המתווך אחוזים אותם ירצה להרוויח מהעסקה. ככל ששווי הדירה עולה, כך עולה עמלת המכירה. שני הצדדים בעסקה מסכמים בינם אודות העמלות וחותמים על כך חוזה.

אז איך מרוויחים? מתווך נדל"ן מרוויח מכיוון שלרוב הוא מנהל מספר עסקאות בחודש ואם הוא בר מזל לעיתים אף ביום אחד.

כמה לוקח סוכן נדל"ן?


ראשית, חשוב לדעת שישנם הבדלים בין ערים שונות בסכום העמלה, כך שעמלת תיווך לדירה בפריפריה בצפון תהיה שונה מעמלת תיווך בתל אביב. הדבר קורה בעיקר בעקבות היצע וביקוש של דירות ומחפשי דירות.
בהשכרת דירה כמעט כל המתווכים ומשרדי התיווך גובים את המחיר לחודש אחד ממחיר השכירות, בעוד שבקניית דירה, המתווך מתמחר את העמלה באחוז ממחיר הדירה בה נסגרה העסקה. בד"כ מתווך ייקח כ-2 אחוז מהקונה ו-2% מהמוכר.


כמה מרוויח מתווך נדל"ן מתחיל?


ברוב המקרים, מתווך מתחיל ללא ניסיון יסגור יחסית מעט עסקאות בשנה, סביב ה-5 מכיוון שאין ברשותו עדיין מאגר לקוחות והוא אינו משופשף בתחום. יש לקחת בחשבון שבכל עסקה אחוז התיווך הוא כ-2 אחוז עמלת תיווך לכל צד - הקונה ומוכר.


כמה מרוויח מתווך נדל"ן מנוסה?


מתווך מנוסה למד את כל ה"טריקים" שעוזרים למצוא עסקאות מוצלחות במקומות הטובים ביותר. במצב כזה, אין הגבלה כמעט לכמות העסקאות שיכול המתווך לעשות ומדובר בסכומים גבוהים ומשתלמים מאד.
לסיכום, קשה לומר כמה באמת מרוויח סוכן נדל"ן. זהו שוק משתנה מאד, וחשוב לדעת כי החוק בישראל לא קובע את האחוז לתגמול ומשאיר זאת פתוח למו"מ בין המתווך ללקוח. כך שמתווך יכול לגבות מעל 2% המקובלים. כך או כך, במידה ומדובר בסוכן נדל"ן מקצועי ומנוסה, הוא יכול להרוויח הרבה מאד כסף על עסקאות שנסגרות. הרבה מכך תלוי בכריזמה וביכולת המשא ומתן שלו, ביכולת לזהות הזדמנויות טובות ועוד.
למידע נוסף השאירו פרטים ונציג ייצור עימך קשר בקרוב