איגוד מתווכים

10 טיפים למציאת סוכן תיווך נדל"ן איכותי


אחת הסיבות המרכזיות שבגללה אנשים מעדיפים שלא לשכור מתווך מקצועי היא בגלל המוניטין השלילי שנוצר למקצוע, ולעיתים בצדק בזכות קומץ של מתווכים שלא עשו עבודתם כראוי. כולם רוצים למכור/לרכוש דירה במהרה ולא להרגיש "פראיירים" בסוף התהליך. אם כך, מה כדאי לדעת על המתווך הנכון לך?כך תגלו מיהו סוכן תיווך נדל"ן איכותי:
 1. תותח מכירות.
  מתווך טוב הוא מתווך שיודע לנווט את דרכו במשא ומתן בין שני הצדדים, המוכר והקונה. הוא שולט ברזי המשא ומתן ומכיר את כל סוגי האנשים. למעשה, הוא גם סוג של פסיכולוג ומגשר. אבל איך תדעו שהוא אכן תותח המכירות שהוא מצהיר שהוא? בקשו ממנו לספר על עסקאות שהוא ביצע ובדקו בעצמכם איך הוא התנהל עם הגורמים השונים.
   
 2. אמין ובעל רישיון תיווך.
  בארץ כל מי שעוסק בתיווך חייב להיות מוסמך לכך ולכן זוהי לא המלצה, אלא חובה לבקש לראות רישיון תיווך בתוקף לפני שאתם חותמים על הסכם מולו. חבל על הזמן והכסף שיילך לטימיון על מתווך שאינו ישר מתחילת הדרך.
   
 3. ללא שלדים בארון.
  היום ניתן להריץ כל שם בגוגל ולגלות את ההיסטוריה שלו. אם אתם לא מוצאים תוצאות בחיפוש אחר המתווך, בקשו המלצות מלקוחותיו בעבר. זאת במטרה לוודא שהוא אכן אמין ומקצועי ואין פסקי דין או עסקאות לא כשרות בעברו.
   
 4. מתווך אינטראקטיבי.
  בחרו במתווך שעושה שימוש במגוון אפיקי שיווק, זאת על מנת לקדם את העסקה שלכם במהירות הרבה ביותר. עליכם לבחור במתווך שיודע לעשות שימוש במעיתונות, אינטרנט ועוד. עם זאת, יש מקום לשיקול דעת של המתווך היכן לפרסם את הנכס ועל כן יש להתחשב בקהל היעד שלכם.
   
 5. בקיא בשטח.
  מתווך מנוסה ומקצועי, לומד את סביבת העבודה שלו על בוריה. וודאו שהוא יודע לתת מידע מפורט על המתרחש באזור המגורים, על תכניות הבנייה, סוג האוכלוסייה, מוסדות החינוך ועוד.
   
 6. שירותים משלימים.
  מתוקף תפקידו, מתווך מקצועי מכיר אנשים רבים הנושקים לתחום התיווך כגון: עורכי דין, שמאים, אדריכלים וכו'. קשריו יכולים לחסוך לכם כסף רב ועזרה בהליכים בירוקרטיים.
   
 7. עמלה הוגנת.
  מתווכים יכולים לגבות עד 2% + מע"מ. לא כדאי לשכור שירותיו של מתווך שגובה עמלה נמוכה מדי שכן, וודאי תיווכחו שמתווך זול עולה ביוקר מאוחר יותר.
   
 8. "אני כן זמין".
  מתווך שמסוגל לעמוד לרשותכם בזמנים שנוחים לכם, הוא נכס. וודאו שבחרתם מתווך שפנוי לפגישות בזמן שמתאים לכם ושהוא לא עסוק מידי עם לקוחות אחרים. פרט חשוב, כדי שעסקה לא תחמוק לכם מבין האצבעות.
   
 9. כימיה אישית.
  בחרו מתווך שנוח לכם איתו, שאתם מרגישים שאתם מתקשרים טוב, היחסים ביניכם ישפיעו על מידת הסיפוק מתהליך המכירה/הרכישה.
   
 10. יעילות.
  מתווך שמבטיח עבודה יעילה הוא מתווך שלא מבזבז את זמנו ואת זמנכם לשווא. האינסטינקטים שלו נכונים והוא יוביל אתכם בבטחה לעבר העסקה הנכונה. זכרו שלא הכל מונח על כתפיו - פתיחות ונכונות מצידכם גם היא קריטית להצלחת העסקה.

עסקה נעימה!
למידע נוסף השאירו פרטים ונציג ייצור עימך קשר בקרוב