איגוד מתווכים

5 דברים שצריך לדעת על תיווך נדל"ן


רישיון נדל"ן הוא רק אחד מהדברים שכל סוכן צריך
רישיון נדל"ן הוא רק אחד מהדברים שכל סוכן צריך
אם אתם לא בהכרח טיפוסים של שגרה, אז תיווך הוא בשבילכם. חלק אינטגרלי מעבודתו של מתווך הוא להגיע לפגוש לקוחות גם בשעות פחות שגרתיות – מוקדם בבוקר או מאוחר בערב. על המתווך להיות בעל תכונות אופי מסוימות כגון: בעל יחסי אנוש טובים, חברותי, בעל כושר התמדה, סבלנות, נחישות, חריצות, יזמות וחשיבה חיובית, אבל ישנם עוד מושגים רבים בעולם התיווך. ריכזנו עבורכם טיפה בים מהם.

5 דברים נוספים שצריך לדעת על תיווך: 


 רישיון 

זוהי לא המלצה: תיווך נדל"ן דורש רישיון. כל מתווך מקצועי חייב להחזיק בתעודה שניפק לו משרד הפנים שכוללת את שמו. בנוסף לכל מתווך מורשה יש
 רישיון נדל"ן הוא כרטיס פלסטי המונפק לו על ידי משרד המשפטים מדי שנה וכולל את שמו, תמונתו, מספר הרישיון ותאריך תוקף התעודה. 

קריטריונים לתיווך

לפי החוק, רק מתווך בעל רישיון זכאי לקבלת דמי התיווך ורק אם הלקוח חתם על הזמנה בכתב לביצוע פעולת תיווך במקרקעין, שבה נכללו כל הפרטים.התקנות קובעות, כי בהזמנה כאמור יצוינו שמות, כתובות ומספרי זיהוי של המתווך ושל הלקוח; סוג העיסקה שפעולת המתווך מבוקשת לגביה, כגון: שכירות, מכירה, תיאור הנכס, מחיר העסקה המבוקשת, הסכום המוסכם של דמי התיווך או שיעור דמי התיווך המוסכם מתוך המחיר שבו תתבצע
העסקה, והאם המחיר כולל מס ערך מוסף.

שקיפות והתחייבות בכתב

החוק מחייב שהזמנת שירותי תיווך תיעשה בכתב עם חתימות הצדדים ותכלול את הפרטים: שם המתווך ופרטי הזיהוי שלו וכן את שיעור עמלת התיווך, כתובת הנכס, והמחיר המבוקש. כל נכס שמתווך מציג ללקוחותיו חייב להופיע בהזמנת שירותי התיווך.

בלעדיות

הסכם בלעדיות בין לקוח למתווך חייב להיות בכתב ובנפרד לטופס הזמנת שירותי התיווך. חשוב לדעת כי תקופת הבלעדיות מוגבלת על פי חוק ל 6
חודשים. במידה והמתווך לא פרסם את הנכס כמתבקש ולא פעל בכל ערוצי השיווק שסוכמו, ניתן לבטל את ההסכם בשליש הראשון של התקופה. 

עמלת תיווך

כדי לזכות בעמלת תיווך, מתווך צריך לבצע את כל פעולות השיווק הנדרשות. החוק אינו קובע את גובה דמי התיווך. דמי התיווך הם עניין למו"מ בין המתווך ללקוחו. כלומר לא נקבע בחוק עמלה קבועה או עמלות מינימום ומקסימום, לכן, במקרים שלא יצוין גובה העמלה, ינהגו לפי המקובל עד היום - 2 אחוזים ממחיר המכירה/הקניה הכולל של הנכס בתוספת מע"מ.
 
למידע נוסף השאירו פרטים ונציג ייצור עימך קשר בקרוב